Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tomáš Rosický

19. 2. 2007

ObrazekDatum narození: 4.10.1980
Přezdívka: Rosa, Miminko
Váha: 68 kg
Výška: 178 cm
Přednosti: Všestraný záložník s citem pro přihrávku. I přes svojí nevýraznou postavu dokáže perfektně střílet z velké i středně velké vzdálenosti. Je to typický tvůrce hry.
Slabiny: Neprosazuje se při hlavičkových soubojích.


Rosický začal svou kariéru v roce 1998, kdy jako odchovanec začal nastupovat za „áčko“ ve Spartě Praha. Odtud přestoupil v roce 2001 do německé Borussia Dortmund, se kterou získal v roce 2001 německý titul. Později se ale klub ocitl ve finančních nesnázích, stal se z něj spíše průměrný německý tým, což neprospívalo Rosického nadějné kariéře. Každé přestupové období se spekulovalo o přestupu, ke kterému však došlo až v roce 2006, kdy 22. května podepsal Rosický čtyřletou smlouvu s Arsenalem. První gól v anglické lize vstřelil 11. února 2007 v domácím zápase proti Wiganu.


Rosický byl také jedním z klíčových hráčů české reprezentace, která se na Euru 2004 dostala až do semifinále. Svůj zatím nejdůležitější reprezentační gól dal Rosický při odvetě baráže o účast na Mistrovství světa 2006, jenž rozhodl o vítězství nad Nory a postupu na finálový turnaj.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář