Jdi na obsah Jdi na menu

Obrazek

Maradona takto rukou rozhodl o vítězi ve čtvrtfinálovém utkání na mistroství světa 1986 proti Anglii, kde v 51. minutě překonal golmana Shiltona. Po zápase prohlásil, že to byla Boží ruka a od té doby se používá výraz Maradonova Boží ruka.

Obrazek
Řecko vyhrává Euro 2004. Řekové zahájili EURO jako jeden z outsiderů šampionátu. Neměli žádné obrovské hvězdy, zato však měli skvěle pevně a skvěle organizovanou hru manažerem Otto Rehhagelem. Dokázali projít těžkou skupinou, vyřadit silné Francouze a přes Českou republiku se dostat až do finále, kde přemohli podruhé i tým Portugalska. Mnozí fanoušci fotbalu smutněli, protože v tomto EURU nevyhrál fotbal, ale silně organizovaná defenziva. Řekové slavili.

Obrazek

V anglické lize v roce 1957 asi půl hodiny před koncem zápasu vedl tým Huddersfield Town 5:1 nad týmem Charlton Athletic. Charlton hrál o deseti a přesto se mu podařilo otočit zápas a vyhrát 7:6. Tehdy dal čtyři úžasné branky Johnny Summers.

Obrazek

Ve finále světového poháru 1994 hrála Itálie proti Brazílii 0:0. Skončil nastavený čas a přišly penalty. Itálie prohrávala 2:3, když slavný Baggio nastoupil na pátý pokutový kop. Chtěl poslat míč do středu a tak překonat brazilského brankáře často skákajícího na jednu či druhou stranu. Baggio se rozběhl, ale místo středu brány poslal míč vysoko nad břevno. Baggio se později nechal slyšet, že to byl nejhorší okamžik v jeho kariéře. Zdrcená Baggiova silueta tak zůstává symbolem Světového poháru 1994.

Obrazek
Zinedine Zidane byl na mistroství světa v Německu velkým tahounem svého týmu. Dokázal dotáhnout Francii až do finále mistroství, kde narazili na Itálii. Finále se hrálo ve velikých emocích a v 90 minutě byl zápas nerozhodný 1:1. Nervy fotbalistů byly napnuté a toho využil známý provokant Materazzi. Slovně napadl Zinedina Zidana a ten ho tvrdou hlavičkou do hrudi skolil k zemi. za to viděl červenou kartu. Téměř nikdo si nevzpomene jak zápas skončil, ale na obrázek hlavičkujícího Zidana bude ještě hodně dlouho v hlavách všech fanoušků fotbalu.