Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ronaldo de Assis Moreira (Ronaldinho)

19. 2. 2007

ObrazekNarozen: Porto Alegre, Brazílie
Datum narození: 21. března 1980
Výška: 181 cm
Váha: 80 kg
Číslo: 10

Přednosti: Rychlý, kombinačně velmi vyspělý hráč s úžasnou schopností driblingu a výbornými kličkami. Je rozeným středopolařem, ale svou roli může sehrát i v útoku, je-li tomu třeba. Nesmíme opomenout ani schopnosti při rozehrávce standardních situací, především volných kopů.

Na konci devadesátých let se světová fotbalová veřejnost rozplývala nad uměním Ronalda. Nedlouho poté se zamilovala do dalšího Ronalda. Božským talentem vybavený Ronaldo de Assis Moreira, známější pod přezdívkou Ronaldinho, má potenciál být stejně dobrý ne-li lepší.

Projevem hry a herního stylu jsou však velice odlišní. Ronaldo je typický koncový hráč: rychlý, výbušný, dává goly ze všech pozic. Ronaldinho je umělec. Virtuos, fenomenální technik s fantastickým citem pro kombinaci, navíc vládnoucí jedinečným přehledem. Specialista na standartní situace. Kouzelník. V sezoně 2003/04 byl vyhlášen mezinárodní fotbalovou federací Fifa fotbalistou roku.

Dráhu fotbalového profesionála nastoupil Ronaldinho v klubu Gremio Porto Alegre a už v roce 1997 o něm věděla celá Brazílie. Ronaldinho v brazilské lize zářil a brzy mu přišla pozvánka do národního mužstva. V roce 1999 přispěl šesti goly k vítězství Brazílie na mistrovství Jižní Ameriky.

To vzbudilo evropské skauty a o služby brazilského artisty začali houfně projevovat zájem. V roce 2001 Ronaldinho usoudil, že je na čase Atlantik překročit. Destinaci zvolil poněkud překvapivou: pařížský klub Saint-Germain. Byla to chyba. Ronaldinho si nikdy neporozuměl s trenérem a nakonec neshody skončily tak, že spoustu času proseděl na lavičce náhradníků. Nic na tom nezměnilo ani mistrovství světa 2002 v Japonsku a Jižní Koreji, na kterém Brazílie získala titul světových šampionů. Ronaldinho se o to přičínil skvělými výkony.

Brazilskému fotbalistovi se ve Francii dál nevedlo, a tak se rozhodl pro změnu. Přestoupil do Barcelony. V Katalánii se ofenzivní hvězda naplno rozzářila a nyní je právem řazena mezi nejlepší fotbalisty na světě. Ronaldinho navíc táhne katalánský klub spolu s ostatními velkými hráči za úspěchy.

Úspěchy:
1997 Mistrovství světa do 17 let
1999 Copa America
2002 Mistrovství světa v Koreji a Japonsku
2004/2005 Hráč Fifa
Španělská liga, Španělský superpohár

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ronaldinho

(Fíla, 26. 6. 2008 10:35)

Ronaldinho je proste nejlepsi hrac na svete fandim mu moc DO TOHO RONALDINHOOOOOOOOOOOOOOOOO

hra

(kubicka, 24. 6. 2007 15:26)

hrajes vyborne
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hra

(pavlina, 24. 6. 2007 15:22)

hrajes dobre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

fotbal

(kuba, 24. 6. 2007 15:22)

si dobrej

To Baňa:

(Tlapy, 16. 4. 2007 15:53)

Na životopisech hráčů se pořád pracuje a stále se rozšiřují. C. Ronalda jistě brzy přidáme. Obzvláště teď, když tak řádí za Manchester. :-)

Proč??

(Baňa, 15. 4. 2007 9:48)

proč tu nemaš cristiana ronalda...to je nejlepši hrač světa uvidíš