Jdi na obsah Jdi na menu
 


Roberto Carlos

20. 3. 2007

ObrazekJe asi málo fotbalových obránců, kteří by se mohli pyšnit tak vysokou gólovou potencí jako Roberto Carlos, muž který získal obrovské množství titulů jež mu může každý fotbalista jen závidět. Za svou úžasnou fotbalovou kariéru poznal jaké to je vyhrát brazilskou ligu, španělskou nejvyšší soutěž nebo slavnou Ligu mistrů. Kromě toho má doma stříbrnou medaili z olympijských her v Atlantě 1996 a dvě medaile z mistrovství světa - z Francie 1998 stříbrnou a z Japonska a Koree o 4 roky později zlatou.

Obránce kteří měří jen něco málo přes 160 cm podává výborné výkony. Jeho předlouhé auty, kdy přehodí skoro celé hřiště a jeho tvrdá střela straší všechny protihráče. Jeho jméno si asi všichni spojíme s klubem, jehož barvy obléká už dlouhé roky, ano je to královský a slavný velkoklub Real Madrid. Roberto Carlos zde působí již osmou sezónu. Během těch dlouhých let se stal základním článkem týmu. Hraje na pozici levého obránce, ale většinu zápasu ho vidíme pobíhat u soupeřovo branky. Kdyby to nebyl nejlepší levý obránce světa, určitě by se uplatnil jako záložník nebo dokonce útočník. Tak univerzální Roberto Carlos je.  

Robertu Carlos i přes svůj již poměrně pokročilý věk zatím nezvažuje konec kariéry. A pokud jde o fyzickou kondici a výkony na hřišti tak může ve velkém fotbale ještě dlouho vydržet. Jeho sprinty, centry a střely jsou pro Real Madrid nepostradatelné. Jeho střela prý letí až 170 km/hod. Chudák brankář, který to musí chytat.

Fanoušci Realu mají Roberta Carlose rádi hlavně pro jeho dobrou povahu. Ačkoliv občas si pustí pusu na špacír. Jako například před několika lety, kdy řekl, že by Anglii dokázal porazit i  B tým Brazílie. Toť otázka do pranice.

Ačkoliv dnes je jeden z největších fotbalistů a poměrně bohatých lidí, tak neměl své dětství vůbec lehké. Musel tehdy pracovat v továrně na textil, aby uživil svojí rodinu, kterou velmi často v Brazílii navštěvuje. To mu bylo tehdy teprve 12 let. Naštěstí měl jeho otec pro fotbal a pro sport pochopení a tak se z Carlose mohl stát hráč, na kterého se s úžasem díváme v televizi.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

...

(Lapíz, 21. 3. 2007 13:56)

Podle mého názoru má tento trpaslík mezi fotbalisty své roky opravdu za sebou. Neříkám, že patří do starého železa, ale již není tak výbušný. Celkově jako by ztrácel chuť. Možná se mílím. Ale musím jedním dechem dodat, že některé jeho zejména brankové momenty jsou prostě nezapomenutelné!!!