Jdi na obsah Jdi na menu
 


David Beckham

20. 3. 2007
ObrazekDavid Beckham už v dětství jako školák representoval hrabství Essexu, měl zkušební lhůtu s Leyton Orient a navštěvoval Hotspurskou školu v Tottenhamu. Po sepsání smlouvy do klubu Manchester United 8.července 1991, pomohl klubu gólem k výhře v FA Cupu mladistvých v květnu 1992. Nicméně na svůj první debut v lize si musel počkat dalších dva a půl roku. Během té doby získal medaili za druhé místo v FA Cupu hráčů do 18 let v roce 1993.

Také si zahrál 5 zápasů, když byl na hostování v Prestonu North End, za který vstřelil dva góly proti klubu Lancashire. Svůj debut v Premiere League uskutečnil v domácím prostředí proti Leeds United v dubnu roku 1995, ale až v sezóně 1995/96 byl v základní sestavě A týmu Manchestru United. David se již brzy začal gólově projevovat a jeho tvrdá střela s dobrými centry se stali charakteristikou jeho jména.

David odstartoval novou sezónu 1996/97 skórováním jeho nejslavnějšího gólu ze středové čáry proti Wimbledonu v Selhurst Parku. Jeho skvělé výkony v této sezóně pomohly Manchesteru k zisku dalšího titulu v Preimere League a pomohly dosáhnout semifinále v poháru UEFA Champions League.
V roce 1998 byl nominovaný do reprezentace Anglie. Anglie byla tehdy vyřazena Argentinou a David dostal červenou kartu.
V sezóně 2000/01 byl velice úspěšným hráčem na mezinárodní scéně, kde se stal kapitánem Anglie.
David Beckham je velice známý svými reklamními kampaněmi na kterých se podílí. Mnoho odborníků o něm říká, že je spíše modelem než fotbalistou. A pravda je v tom, že David často neni celý zápas vidět. Prohrává osobní souboje, neumí dělat moc kličky, ale co opravdu umí je centrovat. Jeho centry a přímé kopy jsou opravdu fotbalovým uměním a tak neni divu, že po něm šáhl velkoklub Real Madrid a zaplatil za něj něco okolo 1 miliardy korun.
Davidova kariéra však určitě v Realu neskončí protože už v létě se stěhuje Ameriky konkrétně do Los Angeles.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Arsenal

(Fanda, 12. 1. 2008 15:01)

Chci abi hral za Arsenal