Jdi na obsah Jdi na menu
 


Alessandro Nesta

21. 3. 2007

ObrazekTento Ital už od útlého věku toužil po fotbale a po velkém úspěchu. Své spoluhráče v římském klubu Cinecitta jasně převyšoval. Dostal dokonce nabídku od AS Řím, ale otec malého Alessandra si osud svého syna vysnil jinak a tuto nabídku za něj odmítl. Toužil totiž po tom, aby hrál v Laziu - v klubu, kterému sám fandil. A tak ho poslal na nábor talentů Lazia. Tam Nesta jasně ukázal svou kvalitu a nezměrný talent a již ve svých 14 letech mohl trénovat s A týmem Lazia, reprezentací patnáctiletých.

Nejlepším obdobím v Laziu jsou určitě léta 1998-2000. Jako kapitán získal poslední konající se Pohár vítězů pohárů, dále druhý titul v historii klubu, vyhrál Italský pohár a Evropský a Italský Superpohár. Finanční krize ale donutila Lazio k prodeji stále ještě velmi mladého obránce a nabídky se jen hrnuly.

Přestoupil tak do AC Milan. Spolu s Paolem Maldinim sehráli skvělé stoperské duo a dovedli tým k mnohým titulům. Vítězství v Lize mistrů nad Juventusem je jedním z nich. Alessnadro na něj rád vzpomíná, není také divu - v penaltovém rozstřelu prostřelil Gianluigiho Buffona, který je mnohými považován za nejlepšího světového brankáře. Tento úspěch znamená pro Sandra hodně, ale jistě není jeho posledním.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář