Jdi na obsah Jdi na menu
 


Juventus

19. 3. 2007

ObrazekJuventus patří mezi nejproslulejší kluby na světě. Vytvořila ho skupina studentů v Turíně. Před oficiální návštěvou Anglie v roce 1903 oblékali hráči růžové dresy. Černobílé pruhy na dresech Notts County je však uchvátili natolik, že si sadu těchto dresů přivezli domů do Itálie, kde se stali oficiálními barvami Juventusu.

Stará dáma, jak se Juventusu přezdívá, zažila řadu úspěchů včetně pěti po sobě jdoucích ligových titulů. Juventus, financovaný extrémně bohatou rodinou Agneli, která vlastní Fiat motor, v 90. letech štědře platil získáné hvězdy. V průběhu deseti let jich přišla do Turína celá řada. Byli mezi nimi například Roberto Baggio, Gianluca Vialli, Attilo Lombardo, Fabrizio Ravanelli, Angelo di Livio, Alessandro del Piero, Zinedine Zidane a mnoho dalších.

Nejúspěšnějšími hráči dávno minulých let byli: Combi, Ferrari, Monti, Orsi, Piola, Foni, Boniperti. TIFF, Platini, Rossi, Bettega. Juventuz je vítěz PVP v roce 1984, vítěz ligy mistrů z roku 1996. V roce 2006 byl kvůli korupci přeřazen do druhé italské ligy.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Bianconerri

(Cordel, 28. 5. 2008 18:06)

Grande Juve, proste skvelé mužstvo s veľkolepou históriou.

Juventus 4ever

(vitek, 17. 1. 2008 21:47)

tag tohle je ten nej tym na svete........proste zadnej neni tag dobrej a jeho historie to je´tky nej.........Juve Juve Juventus:D:D

RE::

(Trny, 2. 7. 2007 0:16)

Nejlepší klub na světě